Tür: Dram
Vizyon Tarihi: Kasım 2007
Yapımı: 2006- Türkiye
Süre: 84 dk.
Özellikleri: Color, 1:1’85, Dolby SR

Birbirlerinden habersiz aynı kadına, Yasemin'e aşık olan Ömer ve Gökhan arasındaki dostluk, Ömer'in kazara bir cinayet olayına karışması ve kaçmak zorunda kalmasıyla çatırdamaya başlıyor. Gittiği yerden Yasemin’e onlarca mektup gönderen Ömer'in bu çabası Gökhan tarafından engellenirken, iki dost arasında uzun bir süre açığa çıkmayacak bir sır oluşmaya başlıyor.

“İnanç perdesi ne kadar kalınsa, akıl güneşi o kadar geç doğar”
“Seyirci önce Okan'ın hikayesine inandı, Okan’ın hikayesini yıktım. Teoman’ın hikayesine inandı, Teoman’ın hikayesini yıktım. Yasemin’in hikayesine inandı, onu da yıkıp Semih Sergen'in hikayesine… Bu film devamlı seyircinin inandığı şeyi yıkan bir film olduğu için, öz ve biçim açısından dünyada yapılmış en tutarlı filmlerden bir tanesi.

Ben aslında basit fikirleri eğlenceli şekilde anlatmayı tercih eden bir yönetmenim. Bu film, eğlendirmek yerine, biraz düşündürtmek isteyen bir film. Sonuçta seyirci beş dolar verip eğlenmek istiyor, ama düşünmek isteyen bir seyirci de var. Bu sefer o düşünmek isteyen az insanla yetinmeyi öğreneceğim.”
Sinan Çetin
 

BASINDA - 23.10.2002 Hürriyet

68’in starı, Sinan Çetin’in filminde Ünlü İngiliz oyuncu David Hemmings, Sinan Çetin'in çekimleri yılan hikayesine dönen “Romantik” filminde rol almak üzere dün İstanbul'a geldi. Michelangelo Antonioni’nin yönettiği ünlü “Blow Up” filmindeki “fotoğrafçı Thomas” karakteriyle hafızalara kazınan David Hemmings, “Romantik” filminde Teoman'ın babasını oynayacak. “The Bank(a)” filminde de Darly Hannah ve Sylvia Kristel’ı oynatan Sinan Çetin, “Michael Caine’le de görüşmelerimiz sürüyordu, ama başka bir projesi olduğu için anlaşamadık. Biz de David Hemmings’e teklif götürdük. Sinemaya olan tutkum Antonioni’nin “Blow Up” filmini izledikten sonra başladı. Hemmings gibi önemli bir oyuncu ile çalışmak büyük bir onur” dedi.
 
Web Tv